SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2018

Illes Balears
19a edició: 15 de març de 2018

Arrel de la web > Activitats SBM-XEIX > Proves Cangur > Edicions anteriors > 14a edició: 2013 > Guanyadors de les Proves Cangur 2013

Guanyadors de les Proves Cangur 2013

dimarts 9 d’abril de 2013, per  cangur

Aquí teniu la relació d’alumnes premiats a cada un dels nivells de les Proves Cangur 2013.

Enhorabona a tothom!

Procediment de correcció: Les respostes de les proves es consignen en un full preparat per a la seva correcció òptica i automàtica. Una vegada obtingut el resultat, es fa un mostreig de proves que es corregeixen també a mà.

Podeu comprovar la vostra puntuació a partir de les solucions de les Proves i tenint en compte les puntuacions que figuren a les Proves.

El premis abracen els deu primers classificats de cada nivell. Si encara així i tot algun alumne o alumna volgués realitzar una reclamació justificada, es pot dirigir a cangur (arrova) xeix.org.

Incidències:

  • Al nivell 1 s’han trobat participants d’un mateix centre que han obtingut puntuacions semblants fruit de moltes respostes iguals. Davant la gravetat d’aquest fet s’ha consultat els professors responsables i la Comissió Cangur ha decidit desqualificar alguns dels alumnes implicats.
Nivell 1
1 Emmanuel Ramallo García IES Santanyí - Santanyí121,25 punts
2Jian Wang C Mestral - Eivissa 117,5 punts
3Alan Salas Rodríguez IES Felanitx - Felanitx 117,25 punts
4 Alejandro Alarcón Torres C Mestral - Eivissa 115 punts
4 Lluc Servera Caldentey IES Manacor - Manacor 115 punts
6Carlos Ecker Oliver CC Sagrat Cor - Palma 108,75 punts
7Neus Florit Mir IES M. Àngels Cardona - Ciutadella 108,25 punts
8 Bel Mir Monjo CC Mata de Jonc - Palma 106,25 punts
9 Antonio Caldentey Salvà IES Felanitx - Felanitx105,5 punts
10 Marc Colomar Bauçà CC Arcàngel Sant Rafel - Palma104,5 punts
Nivell 2
1 Ivan Torres Pomar IES Sa Colomina - Eivissa128,75 punts
2Yue ShenC Lluís Vives - Palma116 punts
3Carlos Fernández PascuchiCC Pedro Poveda - Palma113 punts
4Jordi Mulet RomeroCC Beat Ramon Llull - Inca100 punts
5Nerea González EstebanCC Pedro Poveda-Palma97 punts
6Joan Masso CatalàIES Bendinat - Calvià96,25 punts
7Joan Arbona BonetCC Pedro Poveda-Palma95,75 punts
8Narcís Rosselló PayerasIES Binissalem - Binissalem95,5 punts
9Carlos Casillas GallardoCC La Salle - Palma94,25 punts
10Jordi Caldentey GrovesIES Felanitx - Felanitx93,75 punts
Nivell 3
1Pedro Pons VillalongaIES Joan Ramis i Ramis - Maó91,25 punts
2Mario Balbuena AzconaC Mestral - Eivissa89,25 punts
3Miquel Jorquera RieraCC Nuestra Señora De Montesión - Palma88,75 punts
4Alvaro Malo GarciaIES Joan Ramis i Ramis - Maó88,25 punts
4Miquel Serra PerellóIES Santanyí - Santanyí88,25 punts
6Pedro Ángel Riera MartínezIES Son Pacs - Palma87,5 punts
7Miquel Rosselló GelabertIES Josep M. Llompart - Palma87 punts
7Nicolás Gavril RebolloIES Baltasar Porcel - Andratx87 punts
9Clara Mascaró TriayIES M. Àngels Cardona - Ciutadella83,75 punts
10Antoni Vallejo TomàsIES Madina Mayurqa - Palma83,5 punts
Nivell 4
1Regina Servera RamónIES M. Àngels Cardona - Ciutadella86,25 punts
2Enric Martorell PonsCC Sant Josep Obrer I - Palma81 punts
3Maria Segui ColladoCC CIDE - Palma80,75 punts
4Daniel Bujosa MateuIES Joan Alcover - Palma78 punts
4Salvador Mayorga DomínguezIES Berenguer d’Anoia - Inca78 punts
6Ernest Ruíz AngueraCC Sant Josep Obrer I - Palma77,5 punts
7Cristina Reche LendinezIES Joan Alcover - Palma73,25 punts
8Felipe Cano CórdobaCol·legi Sant Pere - Palma73 punts
9Pere Arbós ParetsCC Sant Josep Obrer I - Palma72,75 punts
10Javier Rodríguez SaizCC Sant Josep Obrer I - Palma72 punts

Respondre a aquest article