SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2022

Illes Balears
23a edició: 17 de març de 2022

Inici > Activitats SBM-XEIX > Proves Cangur > GUANYADORS PROVES CANGUR 2022

GUANYADORS PROVES CANGUR 2022

dimarts 19 d’abril de 2022, per  Catalina M. Amengual

Guanyadors de les Proves Cangur 2022, individuals

És molt important que reviseu els noms dels guanyadors COM APAREIXEN A LA WEB D´INSCRIPCIÓ ( noms incomplets, accents,...) per poder imprimir correctament els diplomes. Informau-nos de les modificacions que calgui fer abans de dia 3 de maig.

Nivell ESO3
1Toni Calucho GuitartIES RAMÓN LLULL128,75 punts
2Mateu Rigo CapllonchCC ARCÀNGEL SANT RAFEL120,5 punts
3José Ramón Gallego FrauIES SANT MARÇAL115,5 punts
4Gabriel Ferrer MiróIES BERENGUER D’ANOIA113,25 punts
5Bàrbara Font PerellóIES SANTA MARGALIDA104 punts
6Emilio Mauleón LliterasSAN CAYETANO98,75 punts
7 Christian David TodorescuIES SANT AGUSTÍ97 punts
8 Luca Gomila ZambriniIES JOSEP FONT I TRIAS95 punts
9 Juan Manuel lorenzo PiasIES LLORENÇ GARCIES I FONT93,75 punts
9 Mateo Díaz FernándezIES SON PACS93,75 punts
Nivell ESO4
1Pau Riudavets CortésIES MARIA ÀNGELS CARDONA 136,25 punts
2Leo ZhengIES LA RIBERA121,75 punts
3Pau Coll FullanaCC SANT FRANCESC D’ASSÍS (FERRERIES)112,25 punts
4Ian Garriga TurCC SA REAL108,25 punts
5 Víctor Ribot Le SenneCC NUESTRA SEÑORA DE MONTESIÓN (SA VILETA) 107,5 punts
6 Javier Zazo MorilloIES SANT AGUSTÍ102 punts
7 Eric Fabiani MontesIES JOAN ALCOVER 101,75 punts
8Marc Borrás BenítezIES LA RIBERA101,25 punts
9 Alexandre Salom SchroedeCC LA PORCIÚNCULA100,75 punts
9 Lluís Solivellas PratsCC BEATO RAMÓN LLULL100,75 punts
11 Lluc Ferrer PerellóIES BINISSALEM100,25 punts
12 Adrián González AlcaláIES XARC98,25 punts
13 Rita Souto MoralCC SA REAL98 punts
13 Francisco Esteve BarcelóIES INCA98 punts
Nivell BAT1
1Maria Bagur BoschIES MARIA ÀNGELS CARDONA119 punts
2Adrià Icart AndreuIES BIEL MARTÍ106,75 punts
3Joan Algaba FernándezIES ALCÚDIA95,5 punts
4Theo Hutinet RebassaCC SANT JOSEP OBRER I94,5 punts
5Pau Pérez-Ribas AlfonsoIES GUILLEM COLOM CASASNOVES92,25 punts
6Jan Cardell MollIES JOSEP MARIA QUADRADO92 punts
7Naomi Moreno PovedaCC SANT JOSEP OBRER I 91,25 punts
8Joan Arguimbau VitoriaIES BIEL MARTÍ90,75 punts
9Tomeu Marqués PericàsIES BERENGUER D’ANOIA90 punts
9Paula Xian Buelga SalamancaCC AULA BALEAR90punts
11Pau Muñoz RigoIES JOAN MARIA THOMÀS87,25 punts
11Marc Xavier Arrom RamisIES BERENGUER D’ANOIA87,25punts
Nivell BAT2
1 Manel Armero Melià IES FELANITX 102 punts
2 Marc Barceló CC NUESTRA SEÑORA DE MONTESIÓN (SA VILETA) 101,25 punts
3 Iván García Adell SAN CAYETANO 99,75 punts
4 Daniel García Vázquez IES SINEU 88,5 punts
5 Carlos Santandreu De Benito IES JOSEP MARIA LLOMPART 86,25 punts
6 Joana Marí Breunig MESTRAL 84,75 punts
7 Sergi Pons Deyà IES BIEL MARTÍ 84 punts
7 Susana Rubert Alfonso IES LLUCMAJOR 84 punts
9 Juan Oliver CC NUESTRA SEÑORA DE MONTESIÓN (SA VILETA) 81,25 punts
10 Connor Lancellotti Garnett IES XARC 81 punts

Puntuacions de tots els participants

A la web d’inscripció podreu consultar les puntuacions de tots els vostres alumnes.

Guanyadors de les Gimcanes

Els centres que han resultat guanyadors de les gimcanes són:

  • Seu Calvià: IES Son Ferrer
  • Seu Inca: CC Beato Ramón Llull i IES Sant Marçal
  • Seu Manacor: CC La Salle (Manacor)
  • Seu Campos: IES Llucmajor
  • Son Moix: CC Sant Pere i CC Nuestra Señora de la Consolación (Palma)
  • Velòdrom: CC Santísima Trinidad (Palma), CC Sant Josep Obrer I i IES La Ribera

Cerimònia de lliurament de premis

La cerimònia de Palma es farà dijous 2 de juny, rebreu més informació més endavant.
El lliurament de premis a Menorca i Eivissa queda pendent.

Respondre a aquest article