SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2021

Illes Balears
22a edició: 18 de març de 2021

Inici > Activitats SBM-XEIX > Proves Cangur > GUANYADORS PROVES CANGUR 2021

GUANYADORS PROVES CANGUR 2021

dijous 22 d’abril de 2021, per  Catalina M. Amengual

Guanyadors de les Proves Cangur 2021, individuals

És molt important que reviseu els noms dels guanyadors COM APAREIXEN A LA WEB D´INSCRIPCIÓ ( noms incomplets, accents,...) per poder imprimir correctament els diplomes. Informau-nos de les modificacions que calgui fer abans de dia 29 d’abril.

Nivell ESO3
1Pau Riudavets CortésIES MARIA ÀNGELS CARDONA143,75 punts
2Toni Mulero GualIES SINEU109,5 punts
3Adrián González AlcaláIES XARC104 punts
4Marc Adrià Payes LuaIES MADINA MAYURQA101,25 punts
5Andreu Pizà CastillaCC PIUS XII99,25 punts
6Javier Zazo MorilloIES SANT AGUSTí - Eivissa96 punts
7 Pau Coll FullanaCC SANT FRANCESC D’ASSÍS (FERRERIES)93.75 punts
8 Ian Garriga TurCC SA REAL93,5 punts
9 Diego Martín MarquésCC SAGRAT COR90,75 punts
10 Martín Mederos MarchCC SAGRAT COR90 punts
Nivell ESO4
1Maria Bagur BoschIES MARIA ÀNGELS CARDONA 112 punts
2Joan Marc Tur RamónIES XARC97,5 punts
3Francesc Vicens GelabertIES DAMIÀ HUGUET96,5 punts
4Pau Bosch VanrellCC MATA DE JONC94 punts
5 Nicolás Kuhnen RodríguezMESTRAL 92 punts
6 Alberto Pesquera QuesadaCC VIRGEN DEL CARMEN91,25 punts
6 Jan Cardell MollIES JOSEP MARIA QUADRADO 91,25 punts
8Jaume Segura LlullCC SANTA MÓNICA90 punts
9 David Balmaseda RuízCC SAGRAT COR89,25 punts
10 Miguel Vázquez AguadoCC SANTA MÓNICA88,75 punts
10 Catalina Mascaró CataláIES PORRERES88,75 punts
Nivell BAT1
1Sergi Pons DeyàIES BIEL MARTÍ 107 punts
2Joana Marí Breunig MESTRAL105,75 punts
3Iván García AdellSAN CAYETANO89,5 punts
4Ángel Caffaro MendozaCC SANT JOSEP OBRER I86,5 punts
5Jiahao ChenCC SANT JOSEP OBRER I85 punts
6Maica Baquero PalenzuelaIES RAMON LLULL84 punts
7Núria Martí TorrentIES JOSEP MARIA QUADRADO 83 punts
8Susana Rubert AlfonsoIES LLUCMAJOR82,75 punts
9César Manuel Bejarano GómezIES LA RIBERA82,5 punts
10Sebastià Mut LlompartIES LLUCMAJOR81,5 punts
Nivell BAT2
1 Pablo Peñarroja Millán IES PASQUAL CALBÓ I CALDÉS 88,25 punts
2 Marc Pons Sintes IES PASQUAL CALBÓ I CALDÉS 78,75 punts
3 Jaume Gelabert Crespo IES JOAN ALCOVER 75 punts
4 José Ontanilla Macias IES PASQUAL CALBÓ I CALDÉS 73,75 punts
5 Xabier Pozo Pozo IES MOSSÈN ALCOVER 72,75 punts
6 Jaume Ordines Rousselet CC SANT JOSEP OBRER I 72,5 punts
7 Wenhao Zhang IES ANTONI MAURA 68,75 punts
8 Mercè Coll Allès IES BIEL MARTÍ 66,75 punts
8 Antoni Vives Duran IES PORTO CRISTO 66,75 punts
10 Jiayi Huang IES JOAN ALCOVER 66,5 punts
10 Ariadna Oliver Burwitz CC SANT JOSEP OBRER I 66,5 punts

Puntuacions de tots els participants

A la web d’inscripció podreu consultar les puntuacions de tots els vostres alumnes.

Cerimònia de lliurament de premis

La cerimònia de Palma es farà dijous 13 de maig a les 18h, al saló d’actes de Son Lladó, dagut a la situació sanitària que vivim cada alumne premiat només podrà assistir amb un acompanyant. Els alumnes premiats han de confirmar la seva assistència enviant un correu a cerimonia.cangur@gmail.com indicant nom, nivell i si vindreu amb un acompanyant o no. Ho heu de fer abans de dia 10 de maig.

El lliurament de premis a Menorca i Eivissa queda pendent.

Respondre a aquest article