SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2018

Illes Balears
19a edició: 15 de març de 2018

Arrel de la web > Activitats SBM-XEIX > PROVES CANGUR > Guanyadors Proves Cangur 2019

Guanyadors Proves Cangur 2019

dilluns 15 d’abril de 2019, per  Jaume Monreal

Guanyadors proves cangur individuals de 3r i 4t d’ESO, 1r i 2n de batxillerat.
Guanyadors gimcanes diferents seus.
Solucions a les proves cangur 2019.

Guanyadors de les Proves Cangur 2019, individuals

Nivell ESO3
1Juan Antonio Oliver BlanesCC Nuestra señora de Montesión - Palma136 punts
2Angel Caffaro MendozaCC San Vicente de Paül - Palma135 punts
3Sergi Pons DeyaIES Biel Martí133.75 punts
4Daniel García VázquezIES Sineu123,25 punts
5Caterina Gomila CabrerIES Mossèn Alcover - Manacor121.75 punts
6Daniel MonclovaCC La Salle - Palma121 punts
7 Iván García AdellCC San Cayetano - Palma119.75 punts
8 Susana Rubert AlfonsoIES Llucmajor117,5 punts
8 Marc Barceló SastreCC Nuestra señora de Montesión - Palma117,5 punts
10 Nadal Quetglas ComasIES Berenguer D’Anoia - Inca116,25 punts
10 Biel Mascaró AmerIES Mossèn Alcover - Manacor116,25 punts
12 Jordi Bonet SansCC Arcàngel Sant Rafel - Palma115 punts
12Bernat Pascual MartíCC La Salle - Manacor115 punts
12 Josep Mercadal PirisIES Josep Maria Quadrado - Ciutadella de Menorca115 punts
12Maria Vicens GonzálezIES Felanitx115 punts
Nivell ESO4
1Joan Font PerellóIES Santa Margalida122,5 punts
2Joan Mascarell LlabrésCC Cide - Palma113,75 punts
3Ivan PulgarCC Cide - Palma111,25 punts
4Jaume Gelabert CrespoIES Joan Alcover - Palma110 punts
5 Andreu Melia PonsIES Pasqual Calbó i Caldés - Maó109,25 punts
6 José Ontanilla MaciasIES Pasqual Calbó i Caldés - Maó108,75 punts
7 Eulàlia Tomàs NadalIES Joan Alcover - Palma107,25 punts
8Rafel Mulet SernaCC Sant Josep Obrer I - Palma104,25 punts
9 Daniel Giralt PascualIES Binissalem103.75 punts
10 Irene Molina ChicónCC Nuestra señora de Montesión - Palma101.75 punts
11 Denis MolnarCC Jesús Maria - Palma100 punts
11José Antonio Fernández PérezIES Josep Maria Llompart - Palma100 punts
13 Pablo Moreno MoraledaCC Nuestra señora de Montesión - Palma99,25 punts
14Miquel Ponseti BusquetsC. Luis Vives - Palma98,75 punts
14 Josep Donoso QuesadaIES Puig de Sa Font - Son Servera98,75 punts
Nivell BAT1
1Bartomeu Fontcuberta RigoIES Manacor128,50 punts
2Renato Rohtkopf BaldovinoIES Sa Blanca Dona - Eivissa112,50 punts
3Toni Fuentes BauzáCC Pius XII - Palma107,75 punts
4Anna Tortella UrisIES Manacor106 punts
5Aitor González GarcíaIES Son Pacs - Palma104 punts
6Lluc Aristondo AlzinaIES Pau Casesnoves - Inca103,5 punts
7Iker Carmona GómezIES Sa Blanca Dona - Eivissa103 punts
8Alejandro Sánchez TorresIES Bendinat - Calvià102,25 punts
9Marc Ribot FornsC. Luis Vives - Palma100 punts
10Lluc Campins SastreIES Madina Mayurqa - Palma98,25 punts
11Àngel Pons GomilaIES Joan Ramis i Ramis - Maó96,75 punts
12Mario Navarrete FortezaCC Santa Mònica - Palma96,50 punts
12Francesc Bagur BoschIES Josep Maria Quadrado - Ciutadella de Menorca96,50 punts
Nivell BAT2
1 Zhou Ying Jiang Li IES Son Pacs - Palma 99 punts
2 Ot Madrid Izard CC Madre Alberta - Palma 85,50 punts
3 Alberto Bermúdez Castro IES La Ribera - Palma 75,25 punts
3 Jaume Rigo Salas CC Nuestra señora de Montesión - Palma 75,25 punts
5 Joan Alles Bosch IES Josep Maria Quadrado - Ciutadella de Menorca 75 punts
6 Xin Long Lin C. Virgen del Carmen - Palma 74 punts
7 Luis Benito Estarellas Palmer C. Virgen del Carmen - Palma 73 punts
8 Caterina Ferrer Caules IES Joan Ramis i Ramis - Maó 72 punts
9 Gemma Zanoguera Subervilles IES Ramon Llull - Palma 71,25 punts
10 Rogelio Pons Villalonga IES Joan Ramis i Ramis - Maó 70,75 punts

Puntuacions dels tots els participants

A la web d’inscripció hi podreu consultar les puntuacions de tots els vostres alumnes. Habilitat en breu.

Gimcanes

Així com s’ha fet els darrers anys, declaram guanyadors als centres que indicam a continuació, segons la seu on van participar:

  • Seu de Ponent: IES Bendinat.
  • Seu de Llevant: IES Llucmajor
  • Inca: IES Santa Margalida i CC Pureza de María (Inca)
  • Manacor: IES Puig de Sa Font.
  • Son Moix: CC Montesión i CC Aula Balear.
  • Velòdrom Illes Balears: CC Pius XII, CC Madre Alberta i CC San Cayetano.

Cerimònies de lliurament de premis

Per tal de poder organitzar la cerimònia de lliurament de premis, pregam confirmació d’assistència als guanyadors de cada illa al correu electrònic cerimonia.cangur GARROVA gmail.com una vegada s’hagi publicat el dia i hora de la cerimònia corresponent. És molt important que reviseu els noms dels guanyadors COM APAREIXEN A LA WEB D’INSCRIPCIÓ (noms incomplets, accents...) per poder imprimir correctament els diplomes. Informau-nos de les modificacions que calgui fer.

També han de confirmar assistència els centres guanyadors de les gimcanes.

La cerimònia de Palma es farà a Son Lledó, el dilluns 20 de maig a les 18 hores.

La cerimònia d’Eivissa està pendent de concretar-se. En la mateixa cerimònia es lliuraran els premis de les olimpiades.

La cerimònia de Menorca està pendent de concretar-se.. En la mateixa cerimònia es lliuraran els premis de les olimpiades.

Les proves Cangur 2019: respostes de les qüestions

Les respostes són:
nivell 1 (5è de primària): BCDEB DCDDB DEBDE CDBDB BDDB
nivell 2 (6è de primària): ECADD DBEBC DDEAD DBDEC DEBD
Nivell 3 (1r d’ESO): EDDCD BDBBC BCBDD CEEDA BBCDC DDEBE
Nivell 4 (2n d’ESO): DCCEE CDBCA CBCBC CBBDE ADEDC BBADC
Nivell 5 (3r d’ESO): CECDD DABDA ABEBC CDBBA CBCEC AEEED
Nivell 6 (4t d’ESO): EAAAD CBDEC CBBBB BBDCE CACBE CBEDC
Nivell 7 (1r BAT): ABECD BCBAB CCEEC EACDE AEBDC CDBAC
Nivell 8 (2n BAT): AEEDC BBCDD DBEED CABAE BBCEA DECBC

Respondre a aquest article