SBM-XEIX
SBM-XEIX
Societat Balear de Matemàtiques SBM-XEIX

Arrel de la web > Activitats SBM-XEIX > Festa de les Matemàtiques > 2n dia de la Festa 2011

2n dia de la Festa 2011

diumenge 15 de maig de 2011, per  SBM-XEIX

Dissabte 14 de maig es va celebrar el segon dia de la Festa de les Matemàtiques a Felanitx. La diada va començar amb la gimcana matemàtica que va posar a prova l’habilitat, rapidesa i capacitat de treballar en equip dels alumnes participants.

JPEG - 74.3 kB
Alumnes fent una prova de la gimcana

Alumnes resolent proves de la gimcana

JPEG - 78.7 kB
Resolent una altra prova

Els professors/res participants a les jornades també varen fer el recorregut de la gimcana i varen poder gaudir d’explicacions en els llocs més emblemàtics de Felanitx.

JPEG - 87.6 kB
Professors/es durant el recorregut

Després de la presentació de la resolució dels problemes de la fase individual, realitzada el dia anterior, i de la projecció de les fotografies presentades per alumnes i professors al concurs es va passar a l’entrega de premis. Els premiats varen ser:

Guanyadors de 1r d’ESO que assistiran a l’olimpíada el proper any:
- Montserrat Barceló, Maria del Col•legi Lladoner
- Rosselló Xamena, Miquel de l’IES Guillem Cifre de Colonya
- Valls Mascaró, Esteve de l’IES Guillem Cifre de Colonya

Guanyadors de 2n d’ESO que assistiran a l’olimpíada estatal a Vigo aquest juny:
- Clapés Roig, Joan de l’IES Sa Colomina
- Puigserver Rosselló, Margalida de l’IES Porreres
- Torres Pomar, Iván de l’IES Sa Colomina

Guanyadors concurs de Fotografia Matemàtica
- 1r premi a l’equip de 2n d’ESO de l’IES Mossèn Alcover format per M. Victòria Copoví Gomila, Jerònima Vadell Cubells i M. Antònia Vanrell Bosch amb el títol "You are the TALESt".

- 2n premi a l’equip de 1r d’ESO de La Purciúncula format per Iris Patricia Céspedes Ruíz, Noelia Fullana Jiménez, Sol Olivera Montes de Oca i Nazario José Sánchez Izquierdo, amb el títol "Angles a parells".

- Professora Apol•lònia Binimelis Muñiz de l’IES Mossèn Alcover, amb el títol "Hexàgons de llum".

Premis concurs de cartells:
- 1r premi: Pilar Gambín Campos, 2n batxillerat, IES Antoni Maura
- 2n premi: Luz Marina Zafra Martín, 4t d’ESO, IES Alcúdia
- Accèssit: Ariane Corral Aguado, 1r batxillerat, IES Josep M. Llompart

Premis aleatoris a la participació en la fase a centres:
- 5 lots de calculadores científiques Casio + llibres de lectura juvenil als centres IES Felanitx, IES Alcúdia, IES Mossèn Alcover, IES Antoni Maura i IES La Pourciúncula.

JPEG - 75.3 kB
Premiats amb les autoritats

Premiats amb les autoritats

JPEG - 69.1 kB
Alumnes participants

Alumnes participants

Respondre a aquest article